Zespół

Zespół

Lek.dent. Małgorzata Protasewicz-Nowicka

Implanty, protetyka, wybielanie, chirurgia

Moją pasją jest kompleksowe leczenie pacjentów. Przeprowadzana w gabinecie diagnostyka pozwala na szczegółowe sprecyzowanie potrzeb każdego Pacjenta, cierpliwe wysłuchanie oczekiwań pozwala na doprecyzowanie najwłaściwszego planu leczenia a dokładne i bezbolesne wykonywanie procedur daje komfort każdemu naszemu Pacjentowi. Zajmuję się stomatologią estetyczną w zakres której wchodzi wybielanie zębów, wykonywanie licówek pełnoceramicznych oraz koron na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz wysokoestetyczne wypełnienia kompozytowe. Wykonuję również zabiegi imlantologiczne dla uzupełnienia brakujących zębów, wraz z zabiegami chirurgii regeneracyjnej wyrostka zębodołowego. Mając do dyspozycji zaawansowany technologicznie sprzęt i wykwalifikowaną kadrę lekarzy z powodzeniem kieruję i koordynuję zespołem lekarzy w Centrum Stomatologicznym DENTAL PREMIUM, którego jestem waścicielem. Dzięki współpracy w dziedzinie endodontycznej stomatologii mikroskopowej, zaawansowanej chirurgii i protetyce stomatologicznej jesteśmy w stanie podjąć się leczenia najbardziej skomplikowanych przypadków oraz bardzo wymagających pacjentów.

Lek.dent. Agata Michałowska

Leczenie kanałowe, leczenie pod mikroskopem, protetyka

Jestem absolwentką wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.Od 2006 roku realizuję się w zawodzie lekarza dentysty. Jestem miłośniczką mikroskopu oraz zabiegów w powiększeniu. Powiększenie jest genialnym wynalazkiem w pracy stomatologa. Wykorzystuję go zarówno do leczenia próchnicy podczas leczenia zachowawczego pacjentów, przy opracowywaniu i wypełnianiu kanałów zęba jak i zabiegów z zakresu protetyki. W życiu i pracy kieruję się filozofią slow. Slow Dentistry to rzetelnie, przewidywalnie, z troską o Pacjenta i z szacunkiem do natury;) Zwracam uwagę na najmniejsze szczegóły związane ze szczelnością prac zarówno z kompozytów światłoutwardzalnych, jak również przy pracach pełnoceramicznych, z tlenku cyrkonu, E-Max czy w systemie Empress. Dzięki szczegółowej kontroli jestem w stanie sprawdzić dokładność prac wykonywanych w technologii CAD-CAM.

Lek.dent. Krystian Porwolik

Chirurgia, usuwanie zębów, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym

Zajmuję się szeroko pojętą chirurgią stomatologiczną, a korzystając z możliwości jakie dają nam zdjęcia panoramiczne, zdjęcia RVG oraz trójwymiarowy obraz tomografii komputerowej CBCT, dokładnie przygotowuję się do zabiegów, co powoduje, że są małoinwazyjne i bezpieczne dla Pacjentów. Dzięki pracy jako Młodszy Asystent na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. J.Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu zdobyłem doświadczenie pozwalające na wykonywanie rozległych zabiegów chirurgicznych zarówno w ramach opieki medycznej na oddziale, jak również w poradni. Z kolei praca w prywatnych gabinetach oraz udział w licznych szkoleniach (m.in. Cykl szkoleń Oral Surgery Academy) pozwoliła na jeszcze większy rozwój z naciskiem na odpowiednią diagnostykę chirurgiczną, profilaktykę chorób nowotworowych oraz wykonywanie zabiegów z użyciem PRF, czyli osocza bogatopłytkowego.

Korzystam z nowoczesnych metod leczniczych i wspomagając się osoczem bogatopłytkowym zabiegi stają się bezbolesne oraz skraca się czas rekonwalescencji. Posługując się tak nowoczesną metodą daję możliwość pacjentom szybkiego dojścia do pełni komfortu, nawet po bardzo skomplikowanych zabiegach chirurgicznych. Dzięki temu każdy nawet bardzo wymagający i wrażliwy pacjent odczuwa zabieg usunięcia zębów zatrzymanych, ekstrakcji ósemek czy resekcji zębów w delikatny sposób.

Jako lekarz stomatolog specjalizuję się w zabiegach chirurgicznych takich jak: ekstrakcje chirurgiczne (także usuwanie zębów zatrzymanych), usuwanie zębów mądrości (usuwanie ósemek), resekcje wierzchołków, wyłuszczanie torbieli. Wykonuję także zabiegi: hemisekcji, resekcji zębów, ale też podcinanie wędzidełek, zamykanie otwartych zatok oraz zabiegi na przyzębiu. Kompleksowo zajmując się Pacjentem współpracuję z lekarzem endodoncji, ortodoncji oraz protetykiem, rozszerzając możliwości leczenia z zakresu stomatologii estetycznej.
Jestem członkiem PSI oraz ICOI.

Prywatnie interesuje się psychologią, a czas wolny najchętniej spędzam aktywnie lub z dobrą książką w ręce. Uwielbiam podróżować – również „palcem po mapie”.

Lek.dent. Maciej Walczak

Chirurgia, ekstrakcje, augmentacje, implantacje, zabiegi na tkankach miękkich i podnoszenia zatok szczękowych

Jestem absolwentem Collegium Medicum UJ w Krakowie. Od początku drogi zawodowej moje zainteresowanie skupia się na stomatologicznej chirurgii regeneracyjnej, implantologii i periodontologii. Miałem szczęście uczyć się na stażach u wielkich mistrzów w tych dziedzinach. Pozwoliło mi to nabrać pokory do fachu oraz szacunku do tkanek, w których się poruszamy.  

W pracy do każdego podchodzę indywidualnie i nie wierzę w „jedyną właściwą metodę leczenia” dlatego stale poszerzam wachlarz technik zabiegowych. Z natury jestem krytyczny względem trendów. Wierzę w naukę, przekraczanie własnych granic, ciągłe samodoskonalenie. Chcąc zapewnić moim pacjentom najlepszą opiekę, nieprzerwanie kształcę się na kursach i wykładach krajowych oraz zagranicznych zdobywając wiedzę od uznanych światowych autorytetów (F. Khoury, I.Urban, , R. Kern, M. Hurzeler, S.Pohl, T. Hanser, F.Zastrow, T. Linkevicius, M. Merli, A. Kasaj, C.Landsberg, A.Podesta). 

Prowadzę autorskie kursy z zakresu zarządzania tkankami miękkimi i regeneracji kości.

Lek.dent. Kamila Babik

Stomatologia zachowawcza, estetyczna, wybielanie

Jestem absolwentką wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizuję się w leczeniu zachowawczym oraz stomatologii estetycznej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Priorytetem mojej pracy jest przede wszystkim zdrowie oraz pełen komfort pacjenta, jak również stworzenie pieknego i estetycznego uśmiechu. Moją wielką pasją oprócz stomatologii jest również medycyna estetyczna, dlatego ukończyłam studia podyplomowe z tego zakresu.