Implanty

Implant

Jest to najprościej mówiąc sztuczny tytanowy korzeń, który zastepuje funkcją utracony ząb. W czasie kilkudziesięciominutowego zabiegu w znieczuleniu miejscowym do struktury kości wprowadza się tytanowy implant, na który po wgojeniu można założyć koronę wyglądającą jak zdrowy ząb.

Dlaczego właśnie implanty Straumann®

Zawsze zastanawiająca jest droga każdego stworzonego produktu. Można powiedzieć, że zawsze chcemy zapytać o to jak coś powstało i dlaczego wygląda tak a nie inaczej, albo jak długo trzeba pracować nad czymś, aby zbliżyć się do perfekcji natury. Mnie przekonała informacja od firmy Straumann®: Badamy, rozwijamy oraz produkujemy implanty dentystyczne od 1974 roku, a ponad 14 milionów zostało już wszczepionych u pacjentów. Wspólnie dzięki szwajcarskiej dokładności wykonania oraz doskonałości klinicznej system implantów Straumann® zdobył światowe uznanie. Jest jednym z najlepiej udokumentowanych przez ponad 35 lat szerokich naukowych i klinicznych badań popartych przez ponad 700 naukowych publikacji.

1 According to the PUBMED database query “Straumann Dental Implant OR ITI dental implant”, 733 results as per 6th of October 2014 – with the first entry being “Schroeder A. et al.: The accumulation of osteocementum around a dental implant under physical loading, 1978.”